עבור לעמוד הצעות לטורקיה »

טיסות לאיסטנבול

טיסות לאיסטנבול
הרכב:
בחר
בחר
בחר
בחר
בחר
בחר
מצא את הדילים הזולים ביותר

מידע על טיסות לאיסטנבול

באיסטנבול ניתן לחזות במראות מרהיבים של נהר הבוספורוס ושל קרן הזהב. זוהי נקודת מפגש מרתקת בין יבשות, מוקד של רב תרבותית והיסטוריה עשירה.

מתי כדאי לטוס לאיסטנבול?

איסטנבול נחשבת ליעד השוקק תיירים ומבקרים כמעט בכל עונות השנה. זוהי עיר שבה מזג האוויר נוח בדרך כלל ועונת התיירות העיקרית היא בחודשי הקיץ. מי שיכול להקדים את הטיסה ייהנה מתנאים טובים לטיול כבר מחודש מאי. מלבד יולי ואוגוסט אפשר בהחלט לטוס וליהנות באיסטנבול עד אוקטובר.

טיסות זולות לאיסטנבול

מי שמחפש טיסות זולות לאיסטנבול, טוב יעשה אם ייפנה לחברת תיירות גדולה ומרכזית כמו הדקה התשעים. בחברת הדקה התשעים מתמחים בטיסות זולות למגוון רחב של יעדים, במחירים מפתיעים. לאיסטנבול אפשר להגיע גם במסגרת חבילת נופש ויש גם אפשרות לדילים מיוחדים של הרגע האחרון.

איפה לטייל באיסטנבול

שלא כמו הקלאבים השונים של טורקיה ושלא כמו חופשות הכל כלול, באיסטנבול יש הרבה מה לעשות חוץ מאשר לאכול טוב ולבלות שעות אין ספור בבריכה ובשעשועי מים. השילוב של מזרח ומערב והעדויות לימי הגדולה של האימפריה העות'מנית ניכרים באיסטנבול כמעט בכל פינה. במסגרת הטיול, כדאי לבקר בין היתר באתרים הבאים:

  • טופקאפי – ארמון מדהים ביופיו, ששימש את מלכי האימפריה בימי הזוהר שלה. בארמון זה נוהלו כל ענייני האימפריה לפני מאות רבות בשנים. כיום, ניתן ליהנות מהמראה הנהדר של הארמון כפי שמשתקף במבנה מבחוץ ולא פחות חשוב – כפי שנראים החללים והאולמות מבפנים. ניתן להצטרף גם לסיורים מאורגנים לתיירים.
  • כנסיית החוכמה הקדושה – זוהי כנסיה מפורסמת עוד מהתקופה בה העיר הייתה מרכז של האימפריה הביזנטית לאחר חלוקת האימפריה הרומאית לשניים. הכנסייה ידוע גם כאגיה סופיה והיא נחשבת לאחד ממבני הפאר היפים ביותר של העיר עד היום, עם הצריחים הנישאים והכיפות המעוגלות והמרהיבות.
  • הגאנד באזר – אפשר לשכוח כל מה שיודעים על שווקים ובזארים כאשר מגיעים לראשונה לבזאר הגדול של איסטנבול. בתוך הבזאר הזה יש אלפי חנויות, וסחורות מכל הסוגים. הסמטאות ברובן מקורות ומגיעים לשם מאות אלפי אנשים כמעט בכל יום מימות השבוע. לצד סחורות זולות ניתן למצוא בו גם חנויות של תכשיטים יקרים וזהב, ביגוד ואופנה, אוכל מכל הסוגים, בתי קפה מקומיים ועוד.
  • איי הנסיכים – מרחק קצר מאיסטנבול שוכנים איי הנסיכים שהיווי בעבר משכן לאנשים ממעמד גבוה ונישא וברבים מהם מתגוררים כיום כמה מעשירי טורקיה המודרנית. בחלק מהאיים ניתן לערוך טיול קצר ברגל או להשכיר לשם כך אופניים לחוויה יוצא מגדר הרגיל. קל להגיע אל האיים הללו באמצעות מעבורת.
  • כיכר טקסים – זוהי אחת הכיכרות החשובות והמרכזיות של העיר. בכיכר עוברים אמצעי תחבורה רבים לכל חלקי הכרך הגדול והיא תמיד שוקקת מקומיים ותיירים. ליד הכיכר מצוי פארק חשוב ששווה לטייל בו ולא כדאי לפספס את האנדרטה המרשימה הניצבת בגאון בלב הכיכר.